Interpelacja

w sprawie złego odśnieżenia Traktu Królewskiego, na odcinku ulicy Jana III Sobieskiego na Mokotowie

Dla ilustracji interwencji dotyczących złego odśnieżenia chodników wzdłuż ul. Sobieskiego przytaczam treść listu mieszkańca Sadyby:

"Zastanawiam się, czy nasze miasto (dzielnica) należą tylko do kierowców, czy też do ludzi poruszających się pieszo? Mieszkam niedaleko ulicy Sobieskiego i codziennie chodzę nią do pracy, moi rodzice (emeryci) do różnych sklepów w okolicy.
Krótki odcinek chodnika pomiędzy ulicami Truskawiecką a Św. Bonifacego po wschodniej stronie ul. Sobieskiego jest czasem odśnieżany, i posypywany piaskiem zmieszanym z solą (często prowadzi to do powstania brei po której jeszcze trudniej się chodzi).
Taka sytuacja powtarza się corocznie."

(Dodam ze swojej strony, że tej zimy wzdłuż ul. Sobieskiego została umieszczona świąteczne oświetlenie, a równocześnie miasto nie zapewniło właściwego odśnieżeniu chodników wzdłuż tak prestiżowej ulicy!)

W pełni zasadna diagnoza mieszkańca Mokotowa sytuacji stanowi punkt wyjścia do zadania pytania:

  • Czy naszej dzielnicy (miasta) nie stać na zakup odśnieżarek (doczepianych do zwykłych ciągników), z łatwością usuwających śnieg do "gołego" betonu?

Pytanie i podpowiedź mieszkańca warto uzupełnić pytaniami:

  • Jaka jednostka miejska odpowiada za odśnieżenie stanowiącego przedmiot interpelacji ciągu pieszego wzdłuż Traktu Królewskiego na odcinku ul. Jana III Sobieskiego?
  • W jaki sposób i kiedy zamierza rozwiązać sygnalizowany problem?

Warszawa, dnia 20 stycznia 2014 r.

Witold Wasilewski


[Prawo i Sprawiedliwość]  

Witold Wasilewski

Mądrze i skutecznie

 

Kontakt:
tel. 693 844 303
witold_wasilewski@wp.pl