Interpelacja

w sprawie ochrony przeciwpożarowej rejonu hali "Bonifacego"

Szanowny Panie Burmistrzu,

Nowy dzierżawca (FRAC BIS sp. z o.o.) działki miejskiej o numerze ewidencyjny nr 2/3 z obrębu 1-05-30, obejmującej parking przed halą "Bonifacego", postawił na tej działce - bez wiedzy wydzierżawiającego - szlaban od strony ul. św. Bonifacego. Dlaczego, pomimo ujawnienia tej sytuacji, szlaban nadal stoi?
W podobnym czasie na odcinku wzdłuż fragmentu ul. św. Bonifacego (na odcinku m.in. równoległym do ww. szlabanu ustawione zostały słupki. Proszę od wyjaśnienie, kto ustawił te słupki.
Słupki i szlaban zablokowały istniejący wjazd na parking przed Halą "Bonifacego" i sklepem Top Market od strony ul. św. Bonifacego - znak zakazu wjazdu w tym miejscu nie obejmował służb przeciwpożarowych. Znak wskazujący, iż od strony św. Bonifacego ma odbywać się obsługa przeciwpożarowa, nadal znajduje się w tym miejscu. W załączeniu dwa zdjęcia.
Zablokowania wjazdu od strony ul. św. Bonifacego jest tym bardziej niepokojące, iż od strony ul. Śródziemnomorskiej wjazd do hali również został zblokowany szlabanem (z ewentualną możliwością otwarcia jedynie po pobraniu biletu parkingowego). Swobodny wjazd na fragment parkingu za sklepem "Top Market" nie zapewnie podjazdu pod wejście do sklepu ani do hali "Bonifacego", gdyż ten kawałek parkingu jest odgrodzony progiem, przy którym zamontowano specjalne przeszkody blokujące przejazd.

Aktualnie do hali "Bonifacego" nie ma swobodnego dojazdu ani od ul. św. Bonifacego ani od ul. Śródziemnomorskiej. Proszę o odpowiedź na następujące pytania:
Czy jakiekolwiek służby opiniowały budowę zapór kilku rodzajów?
Czy blokady nie utrudnią przeciwdziałania zagrożeniom, m.in. pożarowemu?

Warszawa, dnia 10 VI 2016 r.

Witold Wasilewski


[Prawo i Sprawiedliwość]  

Witold Wasilewski

Mądrze i skutecznie

 

Kontakt:
tel. 693 844 303
witold_wasilewski@wp.pl