Interpelacja

w sprawie zmiany świateł na skrzyżowaniu Al. Wilanowskiej z ul. Puławską

Szanowny Panie Burmistrzu,

W lecie 2016 r. - pomimo wakacji - zwiększyły się spowolnienia w ruchu na skrzyżowaniu Al. Wilanowskiej z ul. Puławską. Problem dotyczy zwłaszcza ruchu z Dolnego Mokotowa w kierunku ul. Puławskiej. Powodem jest niezrozumiała zmiana sekwencji sygnalizacji świetlnej, polegająca na skróceniu światła dla jadących Al. Wilanowską. Spowodowało to zatory przed skrzyżowaniem Al. Wilanowskiej z ul. Puławską i wjazdem na Dworzec Południowy (m.in. P&R przy metrze), a nawet z ul. Rolną/Nowbukowińską (blokowanie wjazdu na odcinek przed skrętem na Dworzec Południowy i dalej ul. Puławską). Zmiany nie poprawiły płynności w innych miejscach, pogorszyły ją także w ciągu ul. Rolnej/Nowobukowińskiej.
Opisana sytuacja budzi szczególne zdziwienie wobec deklarowanego kierunkowania ruchu samochodowego do linii metra i innego ruchu szynowego - taką rolę pełni Al. Wilanowska, prowadząca m.in. do stacji Wilanowska.
Wraz z końcem okresu wakacyjnego zatory w Al. Wilanowskiej wydłużą się, katastrofalnie blokując dojazd do ul. Puławskiej i Dworca Południowego.
W związku z powyższym zwracam się o odpowiednie - sprawdzone i optymalne dla tego newralgicznego węzła komunikacyjnego - uregulowanie zmiany świateł na skrzyżowaniu Al. Wilanowskiej z ul. Puławską.

Warszawa, dnia 12 VIII 2016 r.

Witold Wasilewski


[Prawo i Sprawiedliwość]  

Witold Wasilewski

Mądrze i skutecznie

 

Kontakt:
tel. 693 844 303
witold_wasilewski@wp.pl