Ustawa śmieciowa!

Warszawa, 19 marca 2013 r.

Szanowni Państwo!

7 marca 2013 r. Rada m. st. Warszawy przyjęła Uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki takiej opłaty. Uchwała Rady Warszawy, precyzująca zasady uchwalonej wcześniej przez parlament tzw. ustawy śmieciowej, nakłada na mieszkańców Warszawy wyjątkowo wysokie opłaty za wywóz śmieci. Jej wejście w życie oznacza wzrost opłat dla wszystkich mieszkańców stolicy, w wypadku niektórych nawet kilkukrotnego. Przyjęcie Ustawy śmieciowej i Uchwały Rady Miasta oznacza powrót do niewydolnej gospodarki centralistycznej, której koszty obciążą wszystkich obywateli, w tym szczególnie dotkliwie warszawiaków, a wśród nich mieszkańców Mokotowa.

W związku z tym Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Dzielnicy Mokotów przygotował projekt Stanowiska zgodnie z którym:

Rada Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy wnosi do Rady Miasta St. Warszawy o uchylenie Uchwały przyjętej na sesji Rady m. st. Warszawy w dniu 7. 03. 2013 r. i zgłasza sprzeciw wobec przyjętych zasad naliczania oraz stawek opłat za wywóz śmieci.

O tym czy projekt przekształci się w uchwałę Rady Dzielnicy Mokotów i trafi pod obrady Rady m. st. Warszawy przesądzi głosowanie radnych na Sesji Rady Dzielnicy Mokotów, która odbędzie się w dniu 21 marca 2013 r. o godzinie 16.00 w Domu Kultury przy ul. Łowickiej 21.

Nie dopuśćmy aby śmieciowy absurd zasypał stolicę, przyjdźmy w czwartek na Sesję Rady Dzielnicy Mokotów i wyraźmy poparcie dla projektu uchylenia uchwały śmieciowej.

Z wyrazami szacunku

Witold Wasilewski

Całość projektu Stanowiska wraz z jego uzasadnieniem znajdą Państwo pod tymi linkami:

.DOC · .PDF[Prawo i Sprawiedliwość]  

Witold Wasilewski

Mądrze i skutecznie

 

Kontakt:
tel. 693 844 303
witold_wasilewski@wp.pl