Nowy najemca Hali Bonifacego i płatny parking

[Hala Bonifacego za słupkami i szlabanem VI 2016 r.]

ZGN Mokotów wydzierżawił FRAC BIS sp. z o.o. działkę o numerze ewidencyjnym 2/3 z obrębu 1-05-30 wraz z Halą Bonifacego. Na Stegnach powstał nowy supermarket, o profilu bliższym delikatesom niż dyskontowi. Opinie o sklepie podzielone, ale przynajmniej (dla mieszkańców i kierowców) nie generuje on dużego ruchu.

Nowy dzierżawca zlikwidował bezpłatny parking a w jego miejsce stworzył parking płatny. Wjazd na parking (od ul. Śródziemnomorskiej) odbywa przez szlaban "na bilet", opłata obowiązuje już po przekroczeniu pierwszej godziny postoju.

Likwidacja bezpłatnego parkingu przed Halą Bonifacego to likwidacja bezpłatnych miejsc parkingowych. Sytuację na Stegnach Południe ratują miejsca na terenach spółdzielni, ale likwidacja ogólnodostępnych miejsc parkingowych jest błędem. Ograniczono też dojazd do Top Marketu i zamknięto szlabanem oraz słupkami możliwość wyjazdu na ul. św. Bonifacego./p>

[Hala Bonifacego za szlabanem VI 2016 r.jpg]

Na pytanie o celowość tworzenia płatnego parkingu na działce miejskiej i grodzenia przestrzeni, otrzymałem odpowiedź, że dzierżawca nie poinformował ZGN o szlabanach. W tworzeniu zamkniętego parkingu Zarząd Dzielnicy nie widzi nic złego. Zarząd Dzielnicy godzi się na dzielenie przestrzeni publicznej, a w likwidowaniu ogólnodostępnych miejsc parkingowych na Mokotowie śrubuje niechlubny rekord (parking przy hali to tylko mały element tych likwidacji).

Witold Wasilewski

Ps. W wyniku Interpelacji ZGN Mokotów pismem z 20 czerwca 2016 r. wezwał dzierżawcę hali do "pilnego usunięcia" szlabanów i innych zapór.[Prawo i Sprawiedliwość]  

Witold Wasilewski

Mądrze i skutecznie

 

Kontakt:
tel. 693 844 303
witold_wasilewski@wp.pl