Nasz program dla Mokotowa

Odkorkować Mokotów

Mokotów korkuje się. Co robi Rafał Trzaskowski? Walczy z kierowcami. Zwęża ulice, rozszerza strefę płatnego parkowania i likwiduje miejsca parkingowe. Nie tędy droga. Ludzie nie jeżdżą samochodami bo tak chcą, tylko dlatego, że muszą. A muszą, bo Warszawa nie ma wydolnego transportu publicznego. Stwórzmy go i dajmy alternatywę. Postulujemy szybkie wybudowanie linii metra łączących Mokotów z innymi częściami miasta. Podkreślamy: szybkie. Propozycja Rafała Trzaskowskiego, czyli realizacja inwestycji w roku 2050, to utrzymywanie zacofania komunikacyjnego przez kolejne ćwierć wieku. Do czasu powstania sieci kolei podziemnej należy rozwijać transport naziemny i uczynić go bezpłatnym.

Inwestycje drogowe na Mokotowie

Niepokoi nas fakt, że na trasie budowanej linii tramwajowej do Wilanowa nie przewiduje się przystanków "Truskawiecka" i „Batumi”. Doprowadzimy do ich powstania. Zmodernizujemy newralgiczne, tranzytowe, skrzyżowania i ulice, np. część ciągu Al. Wilanowskiej. Nie zapomnimy też o nieremontowanych od lat małych dzielnicowych ulicach. Wybudujemy niezbędne parkingi podziemne. Zadbamy o lepiej działający i nieawaryjny system sygnalizacji świetlnej.

Zatrzymać betonozę w naszej dzielnicy

Rafał Trzaskowski dużo mówi o ekologii, ale niewiele z tego wynika. Na Mokotowie obserwujemy postępujące dogęszczanie zabudowy. Dzieje się to kosztem terenów zielonych. Tzw. kliny napowietrzające niedługo będą widoczne jedynie na starych mapach. Tak wygląda "zielony ład" Rafała Trzaskowskiego. Naszym celem jest obrona mokotowskiej przyrody. Będziemy walczyć o utrzymanie obszarów zielonych, tych dzikich i tych zagospodarowanych przez człowieka: parków i ogródków działkowych. Będziemy zabiegać o takie plany zagospodarowania przestrzennego, które pomogą osiągnąć te cele.

Poprawić jakość podstawowej opieki medycznej na Mokotowie

Publiczne przychodnie na Mokotowie nie cieszą się dobrą opinią. Problemy można widzieć wyłącznie w pieniądzach. Tak jest wygodniej, to usprawiedliwia. My widzimy problem też w złym zarządzaniu i braku należytej kontroli. Naszym celem są sprawnie funkcjonujące przychodnie, które zapewnią lepszą opiekę pacjentom, a personelowi lepsze warunki pracy.

Rozwinąć infrastrukturę oświatową i komunalną

Mimo, że Mokotów to jedna z największych i najludniejszych dzielnic Warszawy, to jednak cierpi na niedorozwój infrastruktury. Naszym priorytetem będzie dbałość o rozwój i utrzymanie bazy oświatowej oraz komunalnej, m.in. systemu kanalizacji deszczowej. Brak przedszkoli i szkół na Siekierkach wręcz kłuje w oczy. Doprowadzimy do ich budowy. Zwiększymy dzięki temu dostępność do miejsc przedszkolnych i szkolnych w całej dzielnicy. Mokotów nie doczekał się budowy funkcjonalnego urzędu dzielnicy, spełniającego oczekiwania mieszkańców, także tych niepełnosprawnym. Czas to zmienić.

Ochronić mokotowskie dzieciaki

Rafał Trzaskowski otwarcie wspiera środowiska, które obrażają moralność publiczną. Władze stolicy wydają na to pieniądze z podatków warszawiaków. My natomiast mamy prawo i obowiązek niepokoić się o wychowanie naszych dzieci. Prawo rodziców do wychowania dzieci jest zagwarantowane w konstytucji. W wielu swoich wypowiedziach Rafał Trzaskowski pokazał, że tolerancja, o której tak często mówi, to  "tolerancja represywna", która zwalcza wszystko, co konserwatywne. Będziemy walczyć o publiczne przedszkola i szkoły, które zapewnią naszym dzieciom wzrastanie w tradycyjnych wartościach. Dopilnujemy respektowania ustawowego prawa rodziców do współdecydowania o sprawach szkoły, do której uczęszcza ich dziecko.

Unowocześnić zarządzanie miastem

Rafał Trzaskowski przedstawia się jako polityk nowoczesny. Jako prezydent Warszawy niestety tego nie udowodnił. Rządzi miastem w sposób chaotyczny i nieprzejrzysty, nieprzystający do współczesnych standardów zarządzania. My obiecujemy rozwijać Warszawę w sposób przemyślany i czytelny, zrozumiały dla wszystkich mieszkańców. Do kierowania sprawami Mokotowa zaprosimy ekspertów, przede wszystkim urbanistów i specjalistów od zarządzania jakością. Będziemy uczciwie wsłuchiwać się w głos mieszkańców. Bo to oni są najważniejsi.

Proszę Państwa o poparcie w wyborach 7 kwietnia 2024 r.

Warszawa, dnia 16 marca 2024 r.

dr hab. Witold Wasilewski

Zapraszam do zadawania pytań i dzielenia się uwagami
tel. 693 844 303
witold_wasilewski@wp.pl


Zobacz także:[Prawo i Sprawiedliwość]  

Witold Wasilewski

Mądrze i skutecznie

 

Kontakt:
tel. 693 844 303
witold_wasilewski@wp.pl