Interpelacja

w sprawie przywrócenia linii autobusowej 117 na Mokotowie

Zwracam się w do Zarządu Dzielnicy Mokotów M. St. Warszawy i ZTM o przywrócenie linii 117 na Mokotowie. Z postulatem przywrócenia połączenia występuje wielu mieszkańców Dolnego Mokotowa, zwłaszcza osiedli położonych wzdłuż Al. Wilanowskiej, m. in. Arbuzowa.

Likwidacja linii 117 na odcinku mokotowskim utrudniła mieszkańcom południowej części Dolnego Mokotowa dojazd w rejon stacji metra Służewiec. Powoduje to szereg istotnych niedogodności, m. in. w dojeździe uczniów do szkół, np. gimnazjum przy ul. Podbipięty.

Szczególne utrudnienie stwarza - wywołany likwidacją mokotowskiej linii 117 - brak bezpośredniego połączenia dużego obszaru Mokotowa z należącym do tej samej dzielnicy rejonem ul. Wołoskiej. Brak tego połączenia dotyka zwłaszcza pacjentów Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA - największego szpitala na Mokotowie, w wielu wypadkach ludzi starszych i w złym stanie zdrowia.

Podróżujący np. z przystanku Os. Arbuzowa muszą korzystać z co najmniej dwóch przesiadek, aby pokonać odcinek do przystanku Szpital MSWiA.

Problem dojazdu do szpitala przy ul. Wołoskiej sygnalizują nie tylko mieszkańcy osiedli wzdłuż południowego biegu Al. Wilanowskiej, ale również wielu innych osiedli, np. Służewa nad Dolinką.

W zeszłej kadencji radni zwracali się do Zarządu Dzielnicy Mokotów o zajęcie negatywnego stanowiska wobec likwidacji linii 117 i wystosowanie do ZTM sprzeciwu wobec tych planów, a do ZTM o poważną analizę sytuacji pasażerów. Nie doczekaliśmy się pozytywnej odpowiedzi. Padały wówczas argumenty, iż mieszkańcy z czasem przyzwyczają się do zmian i je zaakceptują. Tak się nie stało.

Zwracam się w tej sytuacji o przywrócenie linii 117 na Mokotowie.

Warszawa, dnia 8 stycznia 2015 r.

Witold Wasilewski


[Prawo i Sprawiedliwość]  

Witold Wasilewski

Mądrze i skutecznie

 

Kontakt:
tel. 693 844 303
witold_wasilewski@wp.pl