Interpelacja

w sprawie przejazdu ulicą Pory

Szanowny Panie Burmistrzu,

W październiku 2013 r. w złożonej do Pana Interpelacji ponawiałem wniosek o utwardzenie nawierzchni ul. Pory. Stwierdziłem wówczas m.in.:
"Problem jest Panu doskonale znany. Kiedy wbrew zdaniu mojemu i innych radnych z klubu PiS zadanie inwestycyjne pod nazwą budowa ulicy Pory zostało usunięte z załącznika budżetowego Mokotowa do budżetu Warszawy, a moja propozycja jego ponownego umieszczenia w budżecie nie zyskała aprobaty większości stanowiącej zaplecze kierowanego przez Pana Zarządu Dzielnicy Mokotów, przekonywał Pan, że przedsięwzięcie to będzie możliwe do zrealizowania z udziałem developerów, w ramach partnerstwa prywatno-publicznego etc."

Minęła kadencja władz samorządowych i dwa kolejne lata budżetowe. Pan nadal stoi na czele Zarządu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, a mieszkańcy nadal zmuszeni są poruszać się po nieutwardzonej drodze. Ważny dla funkcjonowania osiedla odcinek ul. Pory pozostaje nieutwardzony, co jest szczególnie uciążliwe dla mieszkańców budynków o adresach: Al. W. Sikorskiego: 9,11,13 i ul. Pory 58,59,60,61 i 65.
Równocześnie - zamiast po pięciu latach kierowania przez Pana Urzędem Dzielnicy, otrzymać informację, że rozwiązał Pan problem - dowiadujemy się, że Urząd grozi zamknięciem odcinka ulicy, którym mieszkańcy dojeżdżają m.in. do pracy, wożą dzieci i który nie tylko skraca czas przejazdu, ale chroni cały rejon przed paraliżem komunikacyjnym. (cytuję fragment podpisanego przez Pana pisma z 10.12.2015: "Urząd Dzielnicy Mokotów rozważa możliwość zabezpieczenia tego terenu przed nieuprawnionym wjazdem na ten grunt"). Ta niezawoalowana groźba jest objawem obcesowego lekceważenia mieszkańców rejonu ul. Pory, którzy zasadnie obawiają się utkwienia w korku już bezpośrednio pod domem.
Dopóki nie została zrealizowana zapowiedź odebrania ludziom potrzebnej im drogi, jest jeszcze czas, aby powstrzymać realizację tego niebezpiecznego pomysłu.

Zwracam, się do Pana Burmistrza o wycofanie się ze szkodliwego projektu zablokowania drogi.
Zwracam się też o poważne, zgodne z oczekiwaniami mieszkańców, zajęcie się problemem braku utwardzenia części ulicy Pory.

Warszawa, dnia 18 XII 2015 r.

Witold Wasilewski


[Prawo i Sprawiedliwość]  

Witold Wasilewski

Mądrze i skutecznie

 

Kontakt:
tel. 693 844 303
witold_wasilewski@wp.pl